השתלת שיניים

השתלת השיניים – הטיפול ששינה את עולם רפואת השיניים

השתלות שיניים שינו את עולם רפואת השיניים במשך שלושים השנים האחרונות. סיבות רבות גורמות למטופלים לאבד את השיניים, אך התוצאה המשותף משותפת לכולם היא ירידה באיכות החיים, פגיעה בכושר הלעיסה, שיבושי הגייה ומראה אסתטי לא נעים. אתם לא חייבים לסבול, יש לנו פתרון. להצלחות השיניים יש אחוזי הצלחה גבוהים והם מתאימים כמעט לכל אחד. המפתח להצלחה הוא בחירת הרופא המתאים. ד"ר חיים יאסוביץ מומחה בתחום השתלת שיניים ובתחום הרפואה האסתטית. שילוב המומחיות מבטיח את הצלחת הטיפול. צרו קשר והצטרפו אל אינספור לקוחות מרוצים.

השתלת שיניים – הכול על שלבי הטיפול

השלב הראשון הוא השלב שבו מבצע הרופא את החדרת השתל אל עצם הלסת. השתל הוא דמוי בורג העשוי מטיטניום, מתכת אצילה שהגוף אינו מזהה כגוף זר ואינו דוחה אותה. רק רופא מיומן ומקצועי ידע להחדיר את השתל בהצלחה בלי לפגוע במבנה הפנים ובעצבים הסמוכים למקום ההשתלה.

יש שיטות שונות של השתלות שיניים. השיטה הקלאסית היא לבצע הפסקה בין השלב הראשון ובין השלב השני הכולל בניית מבנה והנחת כתר על המבנה. מצדדי השיטה טוענים כי חשוב לבצע את ההפסקה, לתת למקום הניתוח להחלים ולאפשר לשתל להיטמע בתוך הלסת. מנגד, יש רופאים המבצעים השתלת שיניים ביום אחד בשיטת ההעמסה המיידית או בשיטת אול און פור. רופא שיניים מיומן ומקצועי ידע להמליץ לכם על השיטה המתאימה.

איך לעבור בקלות את תהליך ההשתלה?

לפני הטיפול חשוב לדווח לרופא על כל ההיסטוריה הרפואית שלכם, האם אתם סובלים ממחלות כרוניות ואילו תרופות אתם נוטלים באופן קבוע. לעתים יבקש רופא השיניים להתייעץ עם רופא המשפחה כדי להוריד מינון של תרופות מסוימות, להחליף אותן או להפסיק את נטילתן בתקופה שלפני ההשתלה.

בהתאם להוראות הרופא יש לקחת, כחצי שעה לפני הטיפול, מנה מוגדלת של אנטיביוטיקה ולהמשיך לקחת מספר ימים נוספים לאחר ההשתלה.

ארבעים ושמונה שעות לאחר ההשתלה יש לשטוף את הפה בתמיסת חיטוי כל בוקר ועל ערב ולהמשיך בכל לפחות שבועיים נוספים.

בקשו מהרופא מרשם לתרופות משככות כאבים, אל תהססו לקחת אותם בשעת הצורך. במשך מספר ימים לאחר הטיפול השתדלו לאכול אוכל רך כדי לא להעמיס על השתל.

תמיד מומלץ להפסיק לעשן, אך מומלץ במיוחד להפסיק את העישון בשבועות הראשונים לאחר ההשתלה.

השתלות שיניים – למי זה מתאים?

השתלות שיניים מתאימות כמעט לכל אחד בכל גיל, אך ישנם מטופלים שהטיפול אינו מתאים להם.

דלקות חניכיים, עישון כבד, שתייה מרובה של אלכוהול ואי שמירה על היגיינת הפה עלולים לחבל בסיכויי ההצלחה. לסת בעלת דלקת חניכיים עלולה לדחות את השתל, אם לא בטווח הקצר, בטווח הארוך.

מטופלים הסובלים ממחסור בעצם לסת יידרשו לעבור טיפול כירורגי מקדים כדי לעבות את עצם הלסת ולאפשר לה לקלוט היטב את השתלים.

חולים הסובלים מבעיות קרישת דם, חולי אוסטיאופורוזיס הנוטלים באופן קבוע תרופות לטיפול במחלה, חולי סוכרת שאינם מאוזנים, חולים במחלות אונקולוגיות ועוד, לא יתאימו לביצוע השתלה. אך חשוב לבחון כל מקרה לגופו, לעתים ישתף רופא השיניים פעולה עם רופא המשפחה וימצאו דרכים לאפשר את הטיפול.

המשיכו לקרוא על טיפולי – השתלות שיניים בקדימה