השתלות שיניים בקדימה

השתלות שיניים בקדימה – מה חשוב לדעת לפני שבוחרים שתל לשיניים

השתלות שיניים בקדימה הפכו להיות נפוצים יותר כי בעולם יש למעלה ממאה וחמישים יצרנים של שתלים לשיניים המייצרים שתלים מחומרים שונים, בגדלים שונים ובצורות שונות. את סוג השתל קובע בדרך כלל הרופא בהתאם למצבו של כל מטופל ובהתאמה אישית. אך תמיד טוב להכיר את סוגי השתלים הנפוצים, את התכונות שלהם, את היתרונות ואת החסרונות.

השתלות שיניים בקדימה – כל מה שחשוב לדעת על השתלים

טיטניום או זרקוניה נחשבים לחומרים המועדפים והטובים ביותר לבניית השתלים. הגוף אינו תוקף שתלים המיוצרים מטיטניום או מזירקוניה, הוא אינו מזהה אותם כגופים זרים ואחוזי ההצלחה של שתלים העשויים מחומרים אלו גבוהים מאוד, כתשעים וחמישה אחוזי הצלחה. בנוסף, חומרים אלו אינם גורמים לאלרגיות או לפגיעה במערכת החיסון של הגוף.

השתלים מגיעים במגוון צורות. יש שתלים בצורת קונוס ויש שתלים בצורת צילינדר. גם החריצים שעל גבי השתלים חרוצים בצורות שונות, יש שתלים עם חריצים בצורת אלכסון, יש חריצים סיבוביים, יש עמוקים, יש רדודים ויש המשלבים חריצים עמוקים ורדודים בשתל אחד. תפקיד החריצים הוא לקלוט את הרקמות ואת העצם בלסת, היא תיכנס אל בין החריצים תיאחז בו וכך יהפוך השתל להיות חלק מהעצם.

יש שתלים במידות שונות, יש שתלים קצרים ארוכים, רחבים או צרים יותר. אורך השתל והרוחב שלו עשויים להשפיע על היציבות של השתל לטווח של שנים ארוכות. בדרך כלל מקובל לחשוב שככל שהשתל יהיה ארוך יותר, כך הוא ייאחז טוב יותר בעומק העצם.

שתל רחב משפיע על החוזק ועל היציבות של השן המושתלת, במיוחד באזור של צוואר השתל. כאשר מופעל עומס על השתל או לאחר שנים רבות של שימוש, שתל רחב יעמוד טוב יותר במשימה.

במקרים שבהם יש מחסור בעצם משתמשים הרופאים בשתלים קצרים יותר, אך כדי לחזק את האחיזה בעצם הלסת, שתלים קצרים הם במקרים רבים גם שתלים רחבים יותר. בדרך זו האחיזה בעצם תהיה טובה יותר שכן רוחב השתל יחפה על מידות האורך הקצרות. ככל ששטח פני השטח יהיו גדולים יותר, כך גם האחיזה של השתל תהיה חזקה יותר.

במרפאת השיניים של ד"ר חיים יאסוביץ יודעים להתאים לכל מטופל את סוג השתל ואת הצורה המתאימה ביותר. כל השתלים שבהם משתמשים במרפאה עשויים מהחומרים הטובים ביותר, כולם נושאים תווי תקן המעידים על האיכות הגבוהה ועל הבדיקות הרבות שעברו השתלים עד שאושרו לשימוש.

Comments are closed.