רופא שיניים בתל מונד

רופא שיניים בתל מונד – כל הדרכים לשמירה על שיניים בריאות ויפות

רופא שיניים בתל מונד מסביר כי שיניים בריאות ויפות אינן משימה בלתי אפשרית. אם נקפיד לשמור על היגיינת השיניים, נקפיד על מעקב קבוע אצל רופא השיניים, נבקר אצל השיננית אחת לחצי שנה נצליח לשמור על שיניים בריאות ויפות בכל גיל, גם בגיל מבוגר.

רופא שיניים בתל מונד – טיפים לשמירה על שיניים בריאות

לאחר כל ארוחה חשוב לנקות היטב את השיניים משאריות מזון ובמיוחד לאחר ארוחת הערב ולפני השינה. חשוב לצחצח את השיניים באמצעות מברשת רכה וקטנה שתצליח להגיע לכל מקום במערכת השיניים. בין השיניים חשוב להקפיד לנקות באמצעות חוט דנטאלי או קסמי שיניים מיוחדים. שאריות המזון המצטברות בין השיניים מהווים מצע להצטברות חיידקים ובקטריות הגורמים למחלת העששת ולנזקים לשיניים.

חשוב להקפיד על תזונה בריאה. כדאי להמעיט באכילת מזונות העשירים בסוכרים כמו סוכריות, עוגיות, ופלים, שוקולד ועוד אחר ומזון עשיר בסוכרים מטפח שכבה של חיידקים על השיניים. בין הארוחות כדאי להימנע מאכילה של ממתקים וחטיפים.

אחת לשנה חשוב לבקר אצל רופא השיניים לבדיקה שגרתית. הבדיקה השגרתית אצל רופא השיניים תאפשר לגלות בעיות בשיניים כבר בשלבים הראשונים ולטפל בהם בהצלחה. ככל שנגלה בעיות בשיניים בשלבים מאוחרים יותר, הרס השיניים יהיה רב יותר, הטיפול יהיה מורכב ויקר יותר.

אחת לשלושה עד שישה חודשים יש לבקר אצל השיננית. השיננית מנקה ניקיון יסודי את מערכת השיניים, היא מסירה את האבנית שהצטברה על דפנות השן, מדריכה את המטופלים איך לשמור על בריאות השן ועוד. ביקור קבוע אצל השיננית ימנע גם התפתחות של מחלת חניכיים.

הקפדה על ניקיון השיניים והיגיינת הפה חשובה תמיד, אך חשובה במיוחד אם יש שתלים בפה. השתלים מורכבים מבורג העשוי מטיטניום המוחדר אל תוך הלסת, על הבורג נבנה מבנה ועל המבנה מורכב כתר. המבנה והכתרים גורמים להצטברות רבה של חיידקים ושאריות מזון במשך היום, ולכן חשוב להקפיד על ניקיון של השיניים ועל הוצאת שאריות המזון ברווחים שבין השיניים. אם לא נקפיד על ניקוי יסודי, המזון שנאסף בין השיניים ומסביב לשתל ימשוך חיידקים ויגרום להיווצרות של מחלת חניכיים מסביב לשתל.

דימום מהחניכיים, במיוחד בעת צחצוח השיניים, וריח רע מהפה מאותתים על דלקת חניכיים. בשלבים הראשונים של התפתחות המחלה, דלקות החניכיים אינן גורמות לכאבים ולכן קשה לאתר אותן. רק ביקור קבוע אצל הרופא יגלה את הדלקות בשלבים הראשונים, בשלבים שעדיין אפשר לטפל במחלה בהצלחה. 

Comments are closed.